Aşk Diye Bir Şey Var Mıdır? - Solo Bilge

19 Haziran 2022

Aşk Diye Bir Şey Var Mıdır?

Aşk denen şey bir şeye ömrünü adayacağın ve tutkuyla bağlandığın şeydir.  Aşk'ın her neyse onun için ölmek değil onun için bütün ömrünü harcamaktır. 

Aşk var mıdır? Sorusunun cevabı kesinlikle vardır. Ancak, aşk cinsel dürtümüz değildir. Çoğu kadın erkek ilişkileri aşk diye adlandırılır ama işler göründüğü gibi değildır. Çünkü aşk zannettikleri şey sadece cinsel arzularıdır. Aşk, karşılıksız olandır. Bahsettiğimiz bu çoğu insan sadece karşı cinsten cinsel ihtiyaçlarını karşılamak için aşık olduğunu zanneder. Oysa aşk sadece insanlara olunmaz. Bazen bir dağa bir ağaca yada denize aşık olabailirsin. 

O nedenle karşı cinse duyduğumuz isteğin hepsi aşk olamaz. Aşk bütün ömrünü ona harcadığın o uğurda öldüğün şeydir. Aşk ile cinsel arzular karıştırılmamalıdır. 

Ya her şey mucize gibi yaşarsın yada her şey sıradan gibi... Herkesin hayatında bir aşkı vardır. Önemli olan o aşkı bulabilmek. 


2 yorum

 1. ''Aşk vardır, ona inanmaktan vazgeçme.'' Senden Önce Ben
  Yazını okuyunca en sevdiğim kitaptan bir alıntıyla başlamak istedim:)
  Aşk var evet ama herkes o aşkı bulacak ve yaşayacak kadar şanslı mı onu bilmiyorum, kendi adıma ben değilim. Yazdıklarına kesinlikle katılıyorum, aşk karşılık beklemez, saf duygularla olur. Herkese göre değişen bir kavram, üstünde günlerce, aylarca konuşulur:)
  Emeğine sağlık:)))

  YanıtlaSil
 2. bence de vardır, hızla yok olması da meşhurdur

  YanıtlaSil

- Üye Olmadan Anonim Yorum Yapabilirsiniz
- Google Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
- Lütfen Yorumlara Link Bırakmayın

Bu Blogda Ara


Üst