İnstagram hesap silme ve kapatma, uygulamayı kullanan kişiler tarafından belli dönemlerde uygulanır. İnstagram hesabı nasıl silinir ve kapatılır gibi sorularınızın cevabını bu yazımda bulabilirsiniz. 


Telefonlarımızda bulunan instagram uygulamasında hesap silme ile ilgili herhangi bir buton veya link bulunmadığı için farklı ve basit bir yöntemle sorunu çözeceğiz. İnstagram hesap silme işlemi sosyal medyadan sıkılan, bunalan veya kendini daha farklı alanlarda geliştirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. 


Sizde instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek ve kapatmak istiyorsanız, aşağıda vereceğim bir kaç adımla basitçe işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 


Tekar hatırlatmak istiyorum bu işlemle, instagram hesabınızı kalıcı olarak sileceksiniz. Hesabınıza asla erişemezsiniz. Hesap dondurma farklı bir işlemdir. 


İnstagram uygulamasıyla hiç bir işimiz yok. Bütün işlemi bir web tarayıcısı üzerinden yapacağız.


2023 instagram hesap silme. Kalıcı olarak instagram hesap silme.


2023 Güncel İnstagram Hesap Silme Ve Kapatma


İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız aşağıdaki vereceğim adımları tek tek dikkatle uygulamanızı tavsiye ediyorum.


1- İnstagram hesabınıza bilgisayarınızdan yada telefonunuzdan bir web tarayıcı aracılığı ile giriş yapın. Google Chrome gibi. Yani telefonda bulunan instagram uygulamasından değilde bir web tarayıcısından giriş yapmalısınız. Aksi halde ilerleyemezsiniz.


 2-  Ana ekranda bulunan sol alt köşedeki "üç çizgiye"  ve ardından "Ayarlara" basın.


 3-  Karşınıza çıkan menüde "Yardım" kısmına basın.


 4-  Tekrar ekrana çıkan menüden "Yardım Merkezi" basın.


 5-  Karşınıza çıkan arama kutucuğuna hesap sil yazıp aratın.


 6-  En üstte çıkan "İnstagram hesabınızın silinmesi" yazan yere tıklayın.


 7-  Biraz aşağıda "Hesabını sil" yazan linke tıklayın. 


 8-  İnstagram hesabını neden silmek istiyorsunuz sorusuna istediğiniz yanıtı verin. Yanıtı verdikten sonra aşağıda hesap silme butonu aktif olacaktır. Butona tıklayarak instagram hesabınızı kalıcı olarak silmiş olacaksınız.


Son 28 gün içinde tekar aktif etmek isterseniz kullanıcı adı ve şifrenizle tekar giriş yapabilirsiniz. Anca 28 günün sonunda tekar hesaba asla erişemezsiniz. 


İnstagram Hesabımı Sildikten Sonra Aynı Kullanıcı Adıyla Farklı Bir Hesap Açabilir Miyim?


İnstagram hesabınız kalıcı olarak silindikten sonra aynı kullanıcı adıyla farklı bir hesap açamazsınız. Sadece size özel değil hiç kimse artık o kullanıcı adını artık alamaz. 


İnstagram kalıcı olarak hesap silme ve kapatma işlemini kısaca anlattım. Yapamadığınız aklınıza takılan yerler olursa yorumlarda buluşalım. 


Bu işlemlerden sonra instagram hesabınız başarıyla silinmiştir ve kapatılmıştır.