Gel abi gel ğeeeel! Seç beğen bedava!

Evet, herkesin blogu çok değerli ve bu listeye girecek kadar iyi. Ama bu yazının sonu gelmez ki...

O nedenle, tanınmış, güzel içerikler oluşturan, benim de severek takip ettiğim ve ilham aldığım kişisel blogları, siz değerli okuyucularıma sıralamak istiyorum.

Bu Yazıma da Göz Atabilirsiniz : Blog Yazmak Öldü Mü ? 2022 ve Sonrası İçin Haha Blog Yazaılır Mı?

Öncelikle...

Aktif-kişisel-bloglar

Kişisel Blog Nedir? Kısaca Tanımı


Kişisel blog ,adı üstünde sadece tek bir kişinin yönettiği bloglara verilen isimdir. Eğer çok yazarlı bir blog olursa kişisellikten çıkar hatta kurumsallığa kadar gider.

Kişisel blogların amacı; kişinin deneyimlerini, duygu ve düşüncelerini, ilgi alanlarını v.s paylaşabilmesidir. Yani ne istersem onu paylaşırım, kimsenin özgürlüğünü kısıtlamadığım sürece, şu anda bulunduğunuz kişisel blogum, benim tarafımdan her türlü paylaşıma müsaittir. 

O zaman her önüme geleni paylaşabilirmiyim? Bence hayır... Özgürsünüz ama kendinize bir okuyucu kitlesi kazanmak istiyorsanız, Ahmet ile Ali'nin dedikodusunu blogunuzda paylaşmayın. Kimse bunu merak edip gelmez. 

Tek bir niş konu belirleyip yazan bloggerlarda var. Genel deneyimlerinden bahsedenlerde var. Zaten kişisel blogunuzda ne paylaşırsınız. İlgi alanlarınızı...

Niş blog fikirleri yazıma gitmek için tıkla.

Sözü uzatmadan, Türkiye'nin 2022'de hala aktif olan en iyi kişisel bloglarını takdim ediyorum...


En İyi Kişisel Bloglar


 1-  Beyn

'Kafamdaki her şeyin bileşkesi ' diye açıklıyor blog sitesini. 

Neredeyse bütün yazılarını okudum. Şimdilerde haftada bir yayın paylaşıyor. Çoğunlukla, hayallerinden, başarılarından ve kişisel düşüncelerinden bahsediyor. 

Türkiyenin en iyi kişisel blog ödülünü de kapmışlığı vardır.

 2-  Kelimeler Benim

Sezer İltekin'in düşünceleri. 

Severek takip ettiğim bloglar arasın da. Ayrıca blog teması da çok hoşuma gidiyor. Keşke benim olsa 😏

 3-  WpMavi

Blog dünyasına adım atan, istisnasız herkes, Burak Orhan'ın sitesine gitmiştir. Kendisi, beni blog yazmaya cesaretlendiren, çok güzel fikirler, bilgiler veren, bir kişisel blog sahibidir. Blog açmak denince ilk aklıma wpmavi.com geliyor. 

 4-  Hızlı Adam

Blog açarak hayatını değiştiren adam. Kendisi söylüyor. 

Dijital pazarlama tüyoları veren Bünyamin Kapıcıoğlu, kişisel paylaşımlarda yapmaktadır. Şu aralarda şarkı sözü de yazamaya başlamış. 

 5-  Burak Göç

Metin yazarlığı yapan Burak Göç'ü, yazarlık ile ilgilenen arkadaşların çoğu bilir. Faydalı bilgilerin olduğu, deneyimlerini paylaştığı severek takip ettiğim güzel bir kişisel blog. 

Aynı zaman da kendisini idolüm olarak görüyorum. Nasip be hacı....