Bu yazıya geldiğinize göre yabancı dillerden en az birini çok iyi derecede biliyorsunuz ve bu bilginizle nasıl para kazanabileceğinizi merak ediyorsunuz. Yabancı bir dil bilmiyorsanızda, yeni bir yabancı dil öğrendiğimde nasıl para kazanırım diye düşünüyor olabilirsiniz.

internetten-ceviri-yaparak-para-kazanma

İnternetten çeviri yaparak nasıl para kazanabilirim? Çeviri yaparak para kazanabileceğim siteler nelerdir? YouTube çeviri yaparak para kazanmak, evde çeviri yaparak para kazanma gibi soruların yanıtlarını sizler için bir araya getirdim.

Çeviri yaparak para kazanabilmeniz için, en az iki dile sahip olmanız gerekir. Birincisi ana dilimiz. İkincisi yabancı bir dil. Üçüncü, dördüncü veya daha fazla dil bilmek, para kazanma oranınızı aynı yönde artıracaktır. Bu işin en önemli noktalarından birisi de, konuştuğunuz dilin kültürünü ve yazım kurallarını iyi bilmeniz gerekir. Yoksa çeviriniz, google translate'den öteye geçmez.

İnternetten çeviri yaparak para kazanan, geçimini bu yolla sağlayan binlerce insan var. Ama dediğim gibi bu işlere girmeden önce, iyi bir portfoy oluşturmak için, yabancı dilinizi iyice geliştirmelisiniz. Geliştirin ki önersinler, sizinle çalışmaktan zevk alsınlar, sürekli iş bulup getirsinler. Özellikle freelancer siteler için konuşuyorum bunları.

Lafı fazla uzatmadan, yabancı dil ile para kazanma yollarına geçelim.

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma Yolları


Çeviri yaparak para kazanmanın birden farklı yolu var. En azından benim bulabildiğim yollar bunlar. Normal freelancer siteler üzerinden, kendiniz iş kovalayıp youtube çevirileri yapmak yada maaşlı standart bir yerde çeviri hizmeti vermek. 

 1- İnternet Üzerinden Çeviri Yaparak Para Kazandıran Web Siteleri


 #- Fiverr

fiverr.com internet dünyasında birden fazla işlerin döndüğü ortamdır. Çeiştli freelancer işleri yapabileceğiniz bu sitede, iyi bir ingilizce bilgisine sahipseniz çeviri yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Tabiki sadece ingilizce değil birden fazla dille para kazanabilirsiniz. 

 #- Upwork

upwork.com epeyce ünlü olup işinizi kesinlikle titizlikle yapmanız gerek bir sitedir. İşverenlerin size olumlu dönüşleri iş fırsatlarınıda yanına getirecektir. Site üzerinden dolarla para kazanabilirsiniz. Makale içeriklerin çevirisini yapabilme olanağı sunuyor. 

 #- Freelancer

freelancer.com sitesinde binlerce insan iş vermektedir. Bu iş verenlerden çeviri hizmeti isteyenleri ele geçirin ve para kazanın. Diğer sitelerle çalışma mantıkarı neredeyse aynı. 

 #- Fairlingo

Size mail olarak gönderilen metinleri çevirmenizi istiyorlar. Keima başına para kazanıyorsunuz. fairlingo.com'da 3 kademe mevcut. Uzman kademede en yüksek ödemeyi alıyorsunuz. Kendinizi kantladığınızda bu seviyeye kolayca ulaşabiliriniz. Euro olarak paybal üzerinden ödeme yapıyorlar.

 #- Guru.com gitmek için tıkla

 #- Translate.com gitmek için tıkla


 2- YouTube Altyazı Çevirisi Yaparak Para Kazanma

Türkiye'de bulunan sadeceon, bionluk gibi freelancer sitelere ilan vererek  YouTube altyazı çevirmenliği yapabilirsiniz. Ücretleri ne kadar bilmiyorum. Kendiniz kelime başına yada farklı bir yolla ücret belirlemeniz gerekecek. Ciddi anlamda videolarına ingilizce altyazı ekletmek isteyen bir sürü Yutubır var. Hatta bazı yutubırlarala iletişim kurup iş kovalayabilirsiniz. Böylelikle her attığı video için emeğinizin karşılığında güzel ücretler alacaksınız. Bu şekilde bir kaç tane standart iş bulursanız geçiminizi sağlayabilirsiniz. 

 3- Uzaktan Maaşlı Çeviri Yaparak 


İnternet üzerinden çeşitli ilanlara başvuru yapın. Kabul görürseniz, uzaktan çalışma fırsatı bulabilirsiniz. 

Yada tercüman bürosu ile çalışmaktır. Buraya kabul edilirseniz, normal işe gidip gelerek çalışacağınız bir ortamdır. 

İnternetten çeviri yaparak para kazanmanın daha bilmediğim onlarca yolu olabilir ve oluşturulabilir. İş kovalamak zorundasınız. Belirli bir süre siz işi kovalarsanız, daha sonra iş sizi kovalar. Değişmez kuraldır. 

Sosyal medyada gördüğünüz saçma sapan google translate ile çeviri yap para kazan muhabbetleri boştur, itibar etmeyiniz. 

7 Yorumlar

- Üye Olmadan Anonim Yorum Yapabilirsiniz
- Google Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
- Lütfen Yorumlara Link Bırakmayın

 1. Güzel yöntemler gerçekten, freelance olarak herhangi bir konuda iş bulmak zor olabiliyor, ama denenmeye değer. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet freelance çalışmak güzel ama iş bulmak zor.

   Sil
 2. Çok faydalı bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık. Bu tür işlere ihtiyacı olanların çok işine yarayacaktır.

  YanıtlaSil
 3. Çok faydalı. Fiverr'a üyeliğim var. Bak bir de Türklere ait SadeceON diye de bir site var. O da baya iyi. Bu ikisine üyeyim ben :)

  YanıtlaSil
 4. Ah yazmışsınız zaten pardon :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

- Üye Olmadan Anonim Yorum Yapabilirsiniz
- Google Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
- Lütfen Yorumlara Link Bırakmayın