Bluetooth klavyeler arasında en ucuz olanı, en şık tasarımlısı ve en iyi fiyat performans ürünü diyebileceğim bir klavye. Şu an bu yazıları yazarken klavye tuşlarına bastığım basınç değerini ölçemeye kalkarsak, sanırım vücudumuzun üzerine konulmuş 10 ton bir ağırlıkla eş değer olma ihtimali yüksek. Şaka Şaka o kadar da değil, 5 ton filandır...

a101-piranha-bluetooth-klavye-incelemesi

Her şey bir yana bu okuduğunuz yazıyı, Piranha 2375 bluetooth klavyemle yazıyorum. Üstelik bir tablete bağlı. Blog yazılarımı bu klavye, tablet ve wireless mouse sayesinde yazıyorum. Bizim diğer blog yazarları gibi, apple macbook air'imiz yok. Üye filan olun, yorum yazın, yazıları paylaşın da bizde alalım. Neyse olayı yine dağıtıyorum ve hemen toparlıyorum.

Klavyemi, mahallemin kenarında duran A101 market zincirinden 84 TL'ye satın aldım. Klavye iki adet kalem pille çalışıyor ama kutusundan pil çıkmıyor. O nedenle yanında pil almayı unutmayın.

Klavyenin tasarımı, minimalistik bir havada ve gayet şık görünümlü. Ufak tefek bir boyutu var. Hatta şu an piyasa değeri 1400 TL civarında olan, apple magic klavyenin tasarımıyla neredeyse aynı. Fakat kalitesini karşılaştıramayız bile. O kadar da ileri gitmem. 

Klavyemiz Türkçe karekterlerin hepsini barındırmaktadır. Windows, Ios, Android ve Mac işletim sistemlerinin hepsine uyumlu. Ben android işletim sistemiyle kullanıyorum. 

Gelelim Piranha 2375 Bluetooth klavyenin bir kullanıcısı olarak deneyimlerime.

Bağlantı konusunda hiç bir sıkıntısı yok. Gayet hızlı ve stabil çalışıyor. Her tuş değil ama bazı tuşlara gerçekten sert basmanız gerekebilir. Siz bastım sanıyorsunuz ama, ortada harf filan yok. Özelikle benim klavyede 'a' harfine sert basmam gerekiyor. Bu yazıyı yazarken, çıkardığı seslerden dolayı bana daktilo havası veriyor. Hoşuma da gidiyor yanii...

Eğer bütceniz kısıtlıysa, yanınızda her yere taşıyabileceğiniz hafif ve küçük bir klavye arıyorsanız, aradığınız Piranha 2375 Bluetooth özellikli klavyedir. Kablo derdin yok, tertemiz bir masa, daha ne olsun.  

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim. Yorumlarınızla destek olmayı unutmayın, hoşçakalın.

3 Yorumlar

- Üye Olmadan Anonim Yorum Yapabilirsiniz
- Google Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
- Lütfen Yorumlara Link Bırakmayın

 1. Ben hâlâ blog yazılarımı,yorumları cep telefonumdan yapıyorum. Laptopumun klavyesine bir türlü alışamadım. Aslında biraz teknoloji özürlü sayılırım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eskiden ben de telefonla yazıyordum. Bir tık level atladım 😅

   Sil
 2. of of o parayla ne dizüstüler alınırdı eskiden... güzel bir yazı hazırlamışsınız emeğinize sağlık, bir filmde görmüştüm yıllar önce, ama hiç kullanmak nasip olmadı olacak gibi de değil

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

- Üye Olmadan Anonim Yorum Yapabilirsiniz
- Google Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
- Lütfen Yorumlara Link Bırakmayın