''Yaş olmuş otuz, hala anime mi izlenir.'' Diyen ailemin ve çevremin bütün tepkilerine rağmen hala animeleri, saçma tv dizilerine tercih ediyorum ve severek izliyorum. Animelerde işlenen duygular beni heycanlandırıyor.

Ağlatabiliyor, güldürebiliyor. Günümüz dizilerinde bulunan duygular bana geçmiyor, işlemiyor. Belkide Japoncanın ve  seslendiren kişilerin kalitesinden dolayı duygular bu denli güzel işleniyor animelere.

dünyada-en-çok-izlenen-animeler

Çoğu insan animeleri sadece çoçukların izleyeceği saçma çizgi filmler sanıyor. Buna rağmen Dünyanın bir çok yerinde anime izleyen büyük bir kitle var. 

Gelmiş geçmiş en iyi animeleri siz anime severler için sıraladım. Hadi o zaman bir birinden güzel anime tavsiyelerine geçelim.

1- Attack on Titan - IMDb: 8.8

en-cok-izlenen-animeler


Animenin baş kahramanı Eren, ailesi ile mutlu bir hayat sürmektedir. Lakin yaşamları dev surlar arasında devlerden korunarak geçer. Günün birin de normal devlerden daha büyük bir dev gelerek surda delik açar. Açılan delikten giren devler Eren'nin ailesini öldürür. Eren hırslıdır, sinirlidir. Ailesinin intikaminı bütün devleri öldürerek almak için yemin etmiştir. Ve o muhteşem hikayemiz başlar. (En İyi Anime Önerileri)


2- Death Note - IMDb: 9.0

en-iyi-animeler


Hayatında en çok önemsediği şey adalet olan baş karakterimiz Yagami Light, diğer insanların çoğundan zeki ve başarılı bir öğrencidir. Sıradan bir günde Yagami okulda Ölüm Defteri adlı bir defter bulur. Defteri inceler içinde yazanlar şaşırtıcıdır. Deftere kimin adı yazılırsa onun öleceği yazar. Başka farklı kuralların barındığı defteri saçma bulur ve atar. Daha sonra ya doğruysa der tekrar alıp deneme yapar. Ve defterde yazan herşey doğrudur. (Anime Tavsiyleri)


3-  Kimetsu No Yaiba ( Demon Slayer) - IMDb: 8.7

anime-onerileri


Yeri gelecek güldürecek yeri gelecek ağlatacak olan animemiz tam bir aksiyon meraklılarına hitap ediyor. Her bölümünde ayrı bir aksiyon sahneleriyle beni benden alan bir animedir. Çizimleri son derece güzel ve zaten yeni bir anime sayılır. Demon Slayer, iblislerin olduğu bir evren de geçiyor. Ama normal halk iblislerin olduğunu bilmiyor. Sadece iblis avcıları denilen takımın haberi var bundan ve gece gündüz insanları iblislerden gizlice koruyorlar. Bana göre en iyi animeler arasındadır. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim.


4- Cowboy Bebop - IMDb: 8.9

en-çok-izlenen-animeler


Anime gelecek bir evrende geçmektedir. Baş kahramanımız Spike mükemmel bir dövüş sanatçısı ve ödül avcısıdır. Kahramanımız, takım arkadaşları ile ödül koyulan suçluları yakalamaktadır. Anime, suçluların peşinden koşan avcılar gibi görünmesine rağmen, karakterlerin geçmişleriyle hesaplaşmasını konu alır. (Anime Önerileri)


5- Hayikyuu!! - IMDb: 8.7

anime-önerileri-tavsiyeleri


Bir grup gencin okul voleybol takımdaki mücadelesini aşırı zevkle anlatan bir animedir. Takımımızın liseler arası elemelere katılımları ve her karakterin tatlı tatlı konuya geçmişleriyle işlenmesi harika olmuş diyebilirim. Özelikle hiç anlaşamayan ama takım oyununda harikalar yaratan Kageyama ve Hinata ikilisine bayılacaksınız.  Animenin ana konusu, mücadele, hırsla ve çok çalışmayla iyi yerlere gelinebileceğini göstermek. Her yaş gruba tavsiye edebileceğim güzel bir anime.


6- Yakusoku No Neverland (The Promised Neverland) - IMDb: 8.4

en çok izlenen animeler


Çocukların çok mutlu olduğu bir yetimhanenin arka planında gizli şeytanı bir amaç vardır. Yetişkin bir kaç çocuk bu şeytani amacı öğrendiğinde kaçma planı yaparlar. Ancak yanlarında bir sürü küçük çocuğuda bu tuzaktan kaçırmak isterler. Ve olaylar böylece başlar. Her bölümünü büyük merakla izleyeceğiniz en iyi animelerden birisi.


7- One Punch Man -IMDb: 8.8

en-iyi-animeler-tavsiyeler-öneriler


En çok izlenen animeler arasında yer almaktadır. Saitama hobi olsun diye kahramanlık yapan bir kel adamdır. Aslında kahramanlık işlerine başlamadan önce gayet yakışıklı ve saçları vardı. Bu yük saçını döktü sanırım. Saitama evrendeki en güçlü insan. Bunun nasıl olduğunu aslında kendide bilmiyor. Karşısına çıkan çeşitli canavarları tek yumrukla öldürebilen bir kahraman. Hal böyle olunca hayatta sıkıcı olmaya başlıyor. (En Çok İzlenen Animeler)


8- Nanatsu No Taizai (Yedi Ölümcül Günah) - IMDb: 8.0

anime önerileri


Yedi tane çok özel güçlere sahip şovalyelerin maceralarını konu alan bir anime. Kraliyet ailesinden Elizabeth, babasını ve krallığı kurtarmak için efsaneleşmiş yedi ölümcül günahı aramaya koyulur. Animeyi gerçekten zevkle izledim. İçinde bol bol Meliodas Sama diye repliğin geçtiğini söylemek isterim. İzleyince anlayacaksınız ne demek istediğimi :) (En Çok İzlenen Animeler)


9- Jujutsu Kaisen - IMb: 8.7

anime-tavsiyeleri-önerileri


Baş kahramanımız daha önce hiç görmediği lanet yaratıklarla karşılaşır. Hatta yaratıkları ortaya çıkaran lanetin parmağını yer ve olanlar olur. Lanet bizim baş kahramanızımın vücudunda yer alır. ancak animde baş kahramandan daha çok sevilen bir yan karakter mevcut Gojo Sataru reis. Animeyi izlediğiniz zaman ne dediğimi anlayacaksınız. Gojo reisi daha önce kesin editlerde görmüş olabilirsiniz.


10- Boku No Hero Academia - IMDb: 8.5

en-çok-izlenen-animeler


Dünyanın her yerinde özel güçlere sahip insanlar var. Ancak bizim baş kahramanımız Midoriya'nın hiç bir özelliği yoktur. Yani kısaca düz bir insandır. Özel güçleri olan insanlar bunları geliştrip kahramanlık okullarına gidiyor ve  kahraman oluyorlar. Kahramanlar çeşitli kötü adamları yakalamak ve halkı korumakla görevli. Genç Midoriya'nın en büyük hayali en iyi kahraman olmak. O hiç bir yeteneği olmadığı halde kahmraman olma yolundaki maceralarını ve azmini büyük bir zevkle izleyeceksiniz. (En Çok İzlenen Animeler)


11- Erased - IMdb: 8.5

En-iyi-animeler-tavsiyeler-öneriler


Kahramanımız nasıl olduğunu bilmeden zamanda yolculuk yapar. Zaman da yolculuk derken yıllar veya aylar öncesi değil. Sadece kötü bir olay olmadan bir kaç dakika öncesine gidebilir. Bu istemsiz kendiliğinden olan bir olaydır. Ölümlü kaza gibi olaylar kahramanımızın yanında gerçekleşirse zamanda yolculuk başlar ve olayın bir kaç dakika öncesine gider. Satoru, artık bu özelliğini kullanarak hayatlar kurtarmaya çalışır. (En İyi Animeler)


12-  Fullmetal Alchemist - IMDb: 8.6

anime-önerileri


İki kardeşin ölü olan annelerini hayata geri getirmek için simya yoluna başvururlar. Ama simya yaparken başarısız olurlar ve bedenleri parçalanır. Bu sefer de bedenlerini geri kazanmak için felsefe taşına ihtiyaçları vardır. 


13- Hunter X Hunter IMDb: 8.9

en iyi dizi animeler


Kahramanımız Gon babasını bulmak için avcı olmaya karar verir. Avcı olma elemelerine gider ve maceralar başlar. Zevkle izleyeceğiniz en çok izlenen animeler arasındadır.


14- Sword Art Online - IMDb: 7.6

en-çok-izenen-anime-dizileri


Teknolojinin epey geliştiği 2022 yılında yeni bir mmorpg oyun piyasaya sürülür. Bu oyun vr gözlüklerle çok gerçekçi bir şekilde oyanıyor. Oyuna giren milyonlarca kişi içinde hapsoluyor. Gözlüğü çıkaran herkes ölüyor. Çıkarmaz ve oyunda kalırsan da, npcler tarafından öldürülürsen gerçekte de ölüyorsun. Kurtulmanın tek yolu, bütün bosları öldürüp zirveye çıkmaktır. Bunu herhangi bir kişi de yapsa, bütün herkesi kurtabiliyor. Severek izlediğim bir aime oldu. Özellikle benim gibi mmorpg oyunları seviyorsanız kesinlikle tavsiyederim. (En Çok İzlenen Animeler)


15- One Piece

en-çok-izlenen-animeler


Mutlaka bir yerlerde kapak resmini görmüşsünüzdür. Kahramanımız Luffy hep korsan olmak istemiştir. Luffy istemeyerek bir şeytan elması yer. Bu şeytan elmasından 3 adet vardır. Ve bu elmayı yiyen kişiye muazzam güçler gelir. Her büyük gücün bir bedeli vardır. Bu güce ulaşan kimse bir daha asla yüzemiyor. Elmanın laneti yüzememek. Kahramanımızın yediği elma onu lastik adama çevirir. Ve kendine bir tayfa kurarak denizlere açılmaya başlar. (En İyi Anime Önerileri)


4 Yorumlar

- Üye Olmadan Anonim Yorum Yapabilirsiniz
- Google Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
- Lütfen Yorumlara Link Bırakmayın

 1. Death Note ve One Piece en sevilenlerden :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Death Note ilk izlediğim animeydi. Zaten genellikle anime izlemeye yeni başlayacak olan kişilere önerilen animedir.

   Sil
 2. En çok duyduğum Death Note. Ben de bir şans vereyim diyorum :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

- Üye Olmadan Anonim Yorum Yapabilirsiniz
- Google Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
- Lütfen Yorumlara Link Bırakmayın