YouTube kanalı açmak istiyorsunuz ama ne tür bir kanal açsam patlar diye düşünüyorsanız, yazının devamında sizler için derlediğim birbirinden farklı YouTube kanal fikirleri ve video içerikleriyle patlamaya hazır olun.


youtube-kanal-fikirleri

YouTube Dünya genelinde en fazla ziyaret edilen bir sosyal medya platformudur.  Bu denli büyük bir nimetten payını almak isteyen de büyük bir kitle vardır. Sizi aradan sıyrıp, zirvelere taşıycak en iyi YouTube kanal fikirlerini bir araya getirdim. 

Bazen YouTube'de dolaşırken, ' ulan şu saçma sapan adamlara bak be ne paralar kazanıyorlar' demişliğiniz vardır. O nedenle aklınızda bir kanal açma düşüncesi varsa, durmayın, harekete geçin. İstikrar ve sabırla sizde iyi yerlere gelebilirsiniz. 

YouTube Kanal Fikirleri


1- Bilgisayar -Telefon - Talet Gibi Teknolojik Ürünlerin Hata Çözümleri

Bu tarz videolar aranmaya dayalı içeriklerdir. YouTube 'nin en sevdiği içeriklerdir ama hızlı kanal büyümesi gerçekleşmez. Yavaş yavaş büyürsünüz, uzun vadede para kazanabilirsiniz.

2-  Study With Me - Benimle Çalış Kanalları

Şu an bu fikirleri yazarken bile telefonumdan açtığım kanal türüdür. Çok fazla abonelere ve izlenmelere sahip kanallardır. Hem Dünya'nın her tarafından izleneceği için geliriniz 10 katına çıkacaktır. Tek sıkıntısı telifsiz müzikler bulmanızdır. YouTube arama çubuğuna study with me  yazın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

3-  Niş Yemek Tarifleri Verin

Aklınıza gelen her türlü salataları yapın ve videolarını çekin paylaşın. Hatta yeni yeni salatalar uydurun. Sadece tatlılara yönelin. Gibi bir sürü yemek tariflerinin alt dalları mevcut. Size en uygun olanı bulun ve çekmeye başlayın.

4-  Kripto Paraları Yorumla

Ouuuwww dehşet paralar kazanacağınız bir kanal fikridir. Neden mi? Çok fazla sponsorluk alabilirsiniz. Google'ye bu alanla ilgili çok fazla reklam verildiği için, kullanıcılara doğru reklam gösterme potansiyeliniz artacak ve reklamlara tıklanma ihtimali yükselecektir.

5-  Yazılım Eğitimleri 

İyi derecede yazılım biliyor olabilirsiniz yada hiç bilmeyip öğreniyor olabailirsiniz. Öğrendikçe öğretin ve daha çok öğrenin. Hem de para kazanın.

6-  Kişisel Kanal Vlog

Çoğu kişinin yaptığı gibi, kafanıza ne eserse onları paylaşın. İster günlük vloglar çekin, isterseniz evinizde oturup kamera karşında bir şeyler anlatın. Hangisinde başarılı olabileceğinizi düşünüyorsanız ona yönelin.

7-  Cep Telefonlarını İnceleyin

YouTube'de ben dahil milyonlarca insan, cep telefonu almadan önce internette inceleme aratması yapar. Eğer teknolojiden anlıyorsanız. Telefonu satın almadan, sadece özelliklerine bakarak bile kendi yorumlarınızla inceleyebilir tavsiyeler verebilirsiniz. 2000 - 3000 TL arasındaki telefonlar diyerek başlıklar atabilirsiniz. 

8-  Podcast Yayınları Yapın

Benim de düşündüğüm kanal fikri. Yüzümü göstermeden ( kameraya bakarak konuşamıyorumda ) birşeyler anlatmak isiyorum. Ama tam olarak ne, onu bulamadım. Aklınızda bir şeyler varsa, bu tip kanalların, yayıncıya bağlı güzel bir topluluğu vardır. İster siyaset yapın, ister felsefe, isterseniz gündemi yorumlayın. 

9-  Niş Okul Derslerinden Biri İçin Kanal Fikri

Matematik, geometri, türkçe v.s. ders konularından birinin eğitimini verebilirsiniz. Faydalı içerik üretmek, sizin değerinizi artıracak ve sponsor soru bankaları ile para kazanacaksınız. Yada özel okulların reklamarını yaparsınız artık.

10-  Kitapları Seslendirin

Diksiyonunuza güveniyorsanız, sesli kitap kanalı açabilirsiniz. Bu tip kanalların izlenme süreleri uzun olacağı için getirisi de güzel olacaktır. Kitap sponsurluklarıda almanız mümkün. Sadece sesli kitap değil, samimi bir dille kitap incelemeleri de yaparsanız, takipçilerinizle aranızda sıkı bir bağ oluşabilir. 

11-  Fikirler Verdiğiniz Kanal

Şu an okuduğunuz yazı gibi çeşitli konularda fikirler üretin ve paylaşın. Aramaya dayalı bir kanal olacağı için büyüme hızı yavaş olacaktır ancak, uzun vadede güzel paralar kazandıran bir kanal fikri olabilir.

12-  Hızlı Büyüyen Dizi İnceleme Kanalı Açın

Dizi inceleme kanalları çok hızlı büyür ve etkileşim alır. Dizileri incelediğiniz yada eleştirilerini yaptığınız bir kanal açın.

13-  Nasıl Yapılır Kanal Fikri

Aklınıza gelen her konuda nasıl yapılcağını anlattığnız yada gösterdiğiniz bir kanal açabilirsiniz. 

14-  Stil Tavsiyeleri

İster erkekler, ister kadınlar yada her ikisi için stil moda gibi konuları kanalınızda işleyin.

15-  Evde Egzersiz

Evde zayıflama egzersizleri, vücut geliştirme egzersizleri ile ilgili videolar çekin. Spor salonuna gitmeye vakti olmayanlar için çok faydala bir kanal olabilir.

16-  Haber Videoları

Okuduğunuz haberleri birebir vermeyin telif yersiniz. Ancak o haberleri kendiniz yorumlayabilirsiniz. Hızlı bir büyüme ile güzel yerlere gelebilecek YouTube kanal fikri.

17-  Burç Yorumları Kanal Fikri

Günlük haftalık ve aylık burç yorumları yapın. Tabi bu konuda yetenekliyseniz.

18-  Oyun Haberleri ve Güncellemeleri Hakkında Kanal Fikri

19-  Film İnceleme ve Tavsiye Kanalı 

Filmleri inceleyin, film tavsiyeleri verin, filmler hakkında parodi videoları çekin.

20- Relax Music Kanal Fikri

Eğer müzik yapma beceriniz var ise, Fl Studio gibi programlarla sakin ve dinlendirici müzikler yapın. Bunları kanalınızda 3 saatlik gibi uzun süreli paylaşın. Hem izlenme saatiniz yüksek olacak hem de getirisi.

21-  100 Günlük Challenge

Başarmak istediğiniz bir konu olabilir. Mesela zayıflamak istiyorsunuz. 100 gün de şu kadar zayıflayacağım diyebilirsiniz ve her gün zayıflamak için neler yaptığınızı paylaşabilirsiniz. 100 günün sonunda 100 videonuz ve sağlam bir takipçi kitlesi oluşturmuş olacaksınız. Bunu siz farklı konulara evriltebilirsniz.

22-  Sadece Sağlık Üzerine Kanal

Güzel araştırmalar yaparak, sağlıkla ilgili sadece sesinizi kullanarak videolar oluşturun. Sponsorluk alabilecek bir sektör. 

23-  Hızlandırılmış Çizim Videoları Paylaşın

Yetenek gerektiren bir kanal fikri. Çizim yapabiliyorsanız tavsiye ederim.

24-  Evde Çocuğunuzla Eğlenceli Videolar Çekin

25-  Akvaryum Balıkları

Akvaryumda balık yetiştiryorsanız sadece videolarını çekerek izlenme alabilisiniz. Hem dünya genelinde izleneceği için güzel getirileri olabilir.

26-  Bilim Videoarı 

Bilim videoları iyi izlenmelere sahip bir kategori. Bilim araştırmayı seviyorsanız, araştırmalarınızı videolara çevirip paylışın.

27-  Doğada Yemek Pişirme Videoları

İnsanlar genellikle yapmak isteyipte yapamadıkları şeylere ilgi duyar. Doğada yemek yapmak ve yemek genlerimizde vardır. Bu nedenle hayliyle fazla izlenmeler alabileceğiniz bir YouTube kanal fikri.

28-  Kitap Önerileri

Okuduğunuz kitapları inceleyin ve önerin. Yazarlardan ve yayın evlerinden sponsorluk almanız kaçınılmaz olacaktır.

29-  Su Altı Çekimler

Dalış beceriniz varsa elinize bir aksiyon kamersı alın gerisi gelecektir. 

30-  Sessiz Vlog Çekin

Sessiz vlog çekerseniz, dünya genelinde izlenme alırsınız ve gelir seviyeniz yüksek olur. 

31- Deniz veya Gölde Balık Avlama Videoları Paylaşın

Aksiyon kameranızla yakaladığınız avlardan videolar oluşturup paylaşın. Bu tür kanallar sadık bir takipçiye sahip olurlar. 

32-  İnfo Grafik Videolar

Aklınıza gelebilecek her konuda hareketli infografikler oluşturun ve paylaşın. Mesela 2000 yılından bu güne kadar en çok izlenen animeler gibi. Her ay, her yıl hangi animeler popüler olmuş hızlı bir şekilde grafiklerle gösterin.   

Aklıma yeni kanal fikirleri geldikçe eklemeye çalışacağım. Ne tür bir kanal açarsanız açın. Youtube 'de diğer her şeyde olduğu gibi istikrar ister. 

Birbirinden farklı niş YouTube kanal fikirlerini sıraladım. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sizinde aklınızda farklı niş kanal fikirleri varsa, aşağıda yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan lütfen çekinmeyin.

Ayrıca bknz 👇

2 Yorumlar

- Üye Olmadan Anonim Yorum Yapabilirsiniz
- Google Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
- Lütfen Yorumlara Link Bırakmayın

  1. Çok güzel fikirler, kanal açmak isteyenler için kararsızlıktan kurtaracak bir yazı olmuş:))) Daha önceden birkaç kez düşünüp vazgeçtiğim şeylerden biri, yapabileceğim bir şey gibi gelmiyor bana:) İmreniyorum kanal açan insanlara ve medeni cesaretlerinden dolayı kutluyorum:) Emeğinize sağlık:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Youtube kanalı açmak benim de yapabileceğim bir şey değil:) Blog yazmaya başlamadan önce, youtube kanal fikirleri araştırması yapardım hep. Daha sonra blog yazmanın bana daha uygun olduğunu fark ettim.

      Sil

Yorum Gönder

- Üye Olmadan Anonim Yorum Yapabilirsiniz
- Google Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
- Lütfen Yorumlara Link Bırakmayın