Instagram'da ne satabilirim? Instagram'da hangi ürünler satılır? Gibi sorularının cevabını bu yazımda bulabilirsin.

Öncelikle, ne satarsan sat niş bir alan seçmelesin. Her telden ürünlerle dolu satış kanalının pazarlamasını yapmak çok zor olacaktır. Bu makalede, az sermaye ile evde kendi el becerinle üretip instagram'da satış yapacağın ürünleri sıralayacağım.

Instagram'da satış başarısı kazanmak için sabırlı olman gerekiyor. Değerli içerikler üretmelisin. Çevremde örgü bebekler yapıp satış yapan arkadaşlarım var. Hepsinde gördüğüm sabır ve istikrar. Ben bu yazımda nasıl satış yapacağın hakkında değil, instagramda neler satabilirsin hakkında fikirler sunacağım.

İnstagramda ne satabilirim?

1- Örme Bileklik - Kolye - Halhal - Tesbih


Paraşüt ipinden, farklı ip çeşitlerinden, boncuklardan veya taşlardan kolye, bileklik ve halhal gibi ürünler yapıp satabilirsin. Ufak bir araştırmayla nasıl yapılır videolarına göz at. Bana göre yapması çok basit, satış oranı yüksek bir niş. Fiyatları uygun olduğu için başarılı olman yüksek olacaktır.

2- Çocuklar İçin Bez Oyuncak


Plastik oyuncakların sağlığa zararından dolayı anneler, bu tarz bez oyuncaklara yönelmiş durumda. Evde kendin az maliyet ile oyuncaklar üretip satabilirsin.

3- Duvar Tablosu


E-ticaret ürünleri arasında en çok satan ürün kanvas tablolar olmuştur. Biraz resim veya sanatsal farklı becerin varsa yaratıcı güzel tablolar oluşturup satabilirsin.

4- Balıkçılık


Yakın bir arkadaşım instagrama balık tutma videoları üretiyor. Değerli bir takipçi kitlesi kazandı. Bu kitleyi fırsata çevirip, kendi evde yaptığı olta iğne takımlarını buradan satmaya başladı. 10 TL'ye ürettiği ürünü 60, 70 TL gibi rakamlara satıyor.

Balıkçılık gibi hobin varsa, dörtlü, beşli veya çeşitli asist iğne bağlayıp satabilirsin. İstersen bunu, kendi başka hobine uyarla.

5- Doğal Ürünler - Toplayıcılık


Doğayı çok mu seviyorsun, işte mükemmel bir fırsat. Doğadan toplayacağın ürünleri satışa çevir.

Ne gibi ürünler olabilir?

Alıç, kekik, dağ çayı, kuşburnu ve çeşitli mevsimlik ürünler. Hepsi doğada ücretsiz, sıfır sermaye ile seni bekliyor. Hem doğada vakit geçir, hem para kazan. Bu gibi ürünler tamamen doğal olacağından ve ulaşımı zor olduğu için satış oranların yüksek olacaktır.

6- Bez Çanta veya Örgü Çantalar


Bazen instagramda dolaşırken bu tarz çok hoş çantalara rastlıyorum. Evde, yapılan günlük çantalara talep oldukça fazla.

7- Deri Ürünleri


Cüzdan, kemer v.b ürünleri evde çok rahat üretebilirsin. YouTube öğretmenimiz sağolsun, bu konu hakkında da bol bol eğitimlere yer veriyor. Eğer dericilik ilgini çekiyorsa az sermaye ile bu işe başlayabilirsin.

8- Ahşap Oymacılığı


Kuksa, kaşık ve tabak gibi tahtadan yapılma ürünleri deneyebilirsin. İster doğaya çık, ister evinin bir odasını bu işe ayır. Özellikle kuksa ve hafif minimal ahşap tabak, kampçıların dikkatini çeker.

9- Bıçak Yap Sat


Bu iş için belki bahçeli bir eve ihtiyacın olabilir. Biraz gürültülü olduğu için apartman gibi yerlerde yapılmaması gerekir. Kendine bir atölye oluşturabilirsen, güzel paralar kazanabilirsin.

10- Evde Süs Bitkileri Yetiştir


Ufak saksılarda sukulent tarzı masa bitkilerini instagram aracılığı ile sat. Ofislerde masalarda konulmak için çok hoş bir parça olabilir.

11- Akvaryum Balıkları


Daha önce benimde yaptığım bir iş kolu oldu. Evde süs balıklarını çoğaltıp instagram aracılığı ile satıyordum. Lakin zaman ayıramadığım için sürdüremedim. Bu iş için ciddi zaman ve emek harcamalısın. Eğer böyle bir hobin varsa zaten bunu düşünmüşsündür.

12- Dijital Ürünler


Evet dijital ürünler hiç sermaye harcamadan oluşturabileceğin kategoriye giriyor.

- E-kitap

- Grafik Tasarımlar

- Yazılım

- Exel tabloları

- İllustrasyonlar

Gibi ürünler ortaya koy ve satmaya başla.

13- Konserve Yiyecekler


Evde, turşu, reçel v.b. uzun ömürlü yiyecekler üretebilirsin. Bu konu hakkında derin bir araştırma yapmanı tavsiye ederim. Kapalı gıda ürünleri sağlık açısından olumsuz etkiler yaratabilir.

14- Örgü Çoraplar


Kış aylarında instagramdan satışlarınızın tavan yapacağı bir ürün fikri. Özellikle ev hanımları bu tarz işlere çaba harcarsa başarı kaçınılmaz olacaktır.

15- Led Işıklar İle Süsleme


Duvarlar için led ışıklardan basit süsler yapabilirsin. Yeni nesil ışıklı ürünlere ayrı bir ilgi göstermektedir. Eğer becerin varsa denemeye değer.

Instagramdan ne satabilirim? Sorusuna kendimce yanıtlar verdim. Tabiki daha farklı ürün sıkalası vardır. Ancak ben daha çok evde az sermaye ile bir şeyler üretip instagramdan satabileceğiniz ürünler hakkında fikirler vermeye çalıştım. Aklıma gelmeyen, gözden kaçırdığım ürünler illaki vardır. Sizin aklınızda olan instagramda şuda satılır dediğiniz şeyler varsa lütfen yorumlarda paylaşın.

Yorum Gönder

- Üye Olmadan Anonim Yorum Yapabilirsiniz
- Google Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
- Lütfen Yorumlara Link Bırakmayın