Makale yazarak para kazanabileceğini biliyor musun? İster kendi web (blog) siteni oluştur yaz, istersen makaleni satabileceğin aracı siteleri kullan. Her türlü para kazanmak mümkün.

Eğer bir blog sitesi açıp makale eklemeye başlarsan minimum 6 ay süre sonra para kazanmaya başlarsın. Sabır ve istikrar gerekmektedir. Tabiki tavsiyem, blog açıp kendi web sitene yazmak olacaktır. Uzun dönemde kazancın daha fazla olur.

Ancak yazdığın makaleleri, aşağıda sıralayacağım web siteleri aracılığı ile satarsan çok daha hızlı para kazanırsın. Ben denemek için sadece bir makale yazdım ve 3 gün sonra hemen satıldı. Sen sürekli seri üretim yapar gibi makale yazıp siteye yollarsan güzel paralar kazanabilirsin. Tabiki web sitelerin belirli bir komisyon ücreti olacaktır.

Özellikle sağlık, pet hayvanları ve finans konularını ele alan makaleler yazarsan çok hızlı satılır. Şu konuda uzmanlaş demeyeceğim. Çünkü satan konu ne ise onda yazman senin yararına olacaktır. Diğer makaleleri incele, oku ve hepsini harmanla yeni bir içerik oluşturup satışa sun.

Makale yazarak para kazanma, yazı yazarak para kazanmak, makale yazarak nasıl para kazanılır?,


Üç tür makale satabilirsin.

- İçerik havuzuna makale eklemek. Sen makaleni yazar yüklersin ve satılmasını beklersin. Site her satılan makalen için sana ödeme yapar. Mesela,100 kelimesi 5 tl gibi. Şuan güncel fiyatlardan haberim yok.

- Freelancer sitelerinde ilan açarsın ve müşteri seni bulur özel isteğine göre makale yazarsın. Fiyatını kendin belirlersin. Bu konuda özgürsün ve daha çok kazanırsın.

- Bazı içerik firmaları seni işe alır ve yazdırdıkları makale başı haftalık yada aylık ödeme yaparlar.

Aşağıda bu 3 tarz makale yazarak para kazanabileceğin siteleri vereceğim.

1- WMARACi.com


Normalde forum sitesi olarak kullanılan, ancak web ile ilgili bir çok iş ilanlarının olduğu bir sitedir. Siteye kayıt olup, makale hizmeti sunduğunu belirten bir ilan oluşturabilirsin. Rakip analizi yaparak fiyatları ona göre belirlemelisin.

2- R10.NET


Wmaraci.com'da aynı sistemle çalışıyor. Ancak, r10.net'e kayıt olmak biraz zor. Orada kayıtlı bir kişi sana davetiye göndermesi gerekiyor. Bence elit bir ortam olduğu için gayet güzel sistem. Aynı şekilde bu siteden de makale yazarak para kazanabilirsin.

3- Bionluk.com Ve Sadeceon.com


Aynı kategoride yazdım ama ikisi farklı kuruluşlar. Ancak mantıklar aynı şekilde işliyor. Sen siteye üye oluyorsun ve makale yazdığını belirten bir iş ilanı açıyorsun. Daha sonra makale yazdırmak isteyen müşteriler seni buluyor, fiyatta anlaşırsanız çalışmaya başlıyorsun. Ancak bu sitelere bir defalığına mahsus üyelik ücreti ödüyorsun. 2. Bir konu ise her yaptığın işten komisyon alıyorlar.

4. İcerik.net


İşte daha önce bir tane makale yazıp havuza attığım site. Makalem satıldıktan bir hafta sonra ödeme otomatik olarak banka hesabıma gelmişti. Bu site tek seferlik üyelik ücreti alıyor. İstediğin kadar makale yazıp profiline ekleyebiliyorsun. Müşteriler aradıkları makaleyi havuzdan satın alıyorlar. Sen kimseyle muhatap olmuyorsun. Ancak, makaleni satın alan kişi yazını beğenirse, profilinde herkese görünecek şekilde yorum yapabiliyor. Bir dahaki sefere senden makale satın alma oranı yükseliyor ve güzel yorumlar sayesinde diğer kişilere makaleni satma oranın artıyor.

5. Makalehizmeti.com


Bu site seni işe alıyormuş gibi düşünebilirsin. Siteye başvuru gönderiyorsun. Onlar sana örnek makale gönderiyor ve bir deneme makalesi yazmanı istiyorlar. Eğer makaleni beğenirlerse, başvurun kabul oluyor. Daha sonra, onların istediği başlıklar altında makaleler yazıp para kazanmaya başlıyorsun.

Bunun gibi daha fazla makale satabileceğin siteler var. Ancak, denediğim güvendiğim siteleri paylaştım. Makale yazarak para kazanma benim açımdan oldukça basit. Yazmak istediğim konuyu araştırıp, öğrendiklerimi yazıya dökebiliyorum. Aynı şekilde makale yazarak ek gelir elde etmek veya geçimini sağlamak istiyorsan bol bol oku ve yazıya dök. Gerisi gelecektir.

Makale yazarak para kazanma ve makale satabileceğin sitelerden bahsettim. Umarım faydalı olmuştur. Aklına takılan bir soru varsa lütfen yorumlarda paylaş.