Green Book - Yeşil Rehber Filmi
Günümüzde bile hala devam eden, Amerika’nın en büyük sorunu olan, ırkçılık üzerine çekilmiş enfes bir film Yeşil Rehber / Green Book.

En iyi film Oscar’ı, en iyi özgün senaryo Oscar’ı gibi toplamda 14 ödül almış bir film. Azıcık sanatsever ruhunuz varsa bu filmi mutlaka izlemelisiniz. Sıcak bir yol öyküsü eşliğinde içinizi ısıtacak cinsten bir yapıt Yeşil Rehber/Green Book.

Baktığınızda sıkıcı gibi görünen film, başından sonuna kadar hiç sıkmadan ve tebessümü yüzümüzden eksik etmeden kendini izlettiriyor.

📺 Yeşil Rehber/Green Book Film Konusu

Amerikan şoför olan Frank Vallelonga (Tony Lip) ile siyahi bir piyanist olan Dr. Don Shirley arasındaki gerçek bir dostluğu anlatmaktadır. Dr. Shirley'nin 1960'ların Amerika'sında güney turuna çıkarken yaşadığı ırkçılık ve ayrımcılıkla mücadele eden bu iki karakterin hikayesini izliyoruz. Vallelonga, Shirley'e tur boyunca eşlik ederken, "Green Book" adlı bir rehber kitap kullanarak güvenli yerlere ulaşmalarına yardımcı olur. Film, bu seyahat boyunca yaşanan olayları ve bu farklı dünyalardan gelen iki kişinin dostluğunu ele alır.

Ayrıca filmin konusu gerçek bir hikayeye dayanmaktadır.

📽 Yeşil Rehber Filmi Bilgiler

  • Yönetmen: Peter Farrelly
  • Senarist: Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie
  • Yapım Yılı: 2018
  • Yeri: ABD
  • Vizyon Tarihi: 30 Kasım 2018
  • Süre: 2 saat 10 dakika

Yorum Gönder

- Üye Olmadan Anonim Yorum Yapabilirsiniz
- Google Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
- Lütfen Yorumlara Link Bırakmayın