albion-online-ölünce-item-ve-para-gider-mi

Merhaba Albion severler bu içerikte sıkça sorulan Albion Online'da ölünce itemler ve gümüş para kayboluyor mu? sorusuna detaylı bir yanıt verdim.


Ölünce İtem Ve Silver Kaybeder Miyiz?

Albion Online'de bir başka oyuncu veya moblar tarafından öldürüldüğünüzde asla gümüş para kaybetmezsiniz. Sadece envanterinizde bulunan itemler ve üzerinize giydiğiniz itemleri kaybedersiniz. O nedenle bu haritalara girmeden önce değerli itemlerinizi şehirde bulunan kasaya yani bankaya bırakın.


İtemleriniz, sadece kırmızı haritalar ve black zone haritalarda öldüğünüzde kaybolur.


Sarı ve mavi haritalarda ölürseniz ne gümüş, ne de item kaybolmaz.


Kırmızı haritalarda veya serbest bölge yani black zone maplerde bir mob tarafından öldürülürseniz itemleriniz kaybolmaz.


Bir süre baygın halde kalır ve kaldığınız yerden devam etmeye başlarsınız.


Kırmızı ve black zone haritalarda bir başka oyuncu tarafından öldürülürseniz, üzerinizde bulunan ve envanterinizde ki itemleri kaybedersiniz. 


Şehirde tamamen çıplak şekilde yeniden doğarsınız. Yukarıda bahsettiğim gibi silver(gümüş para) gitmez.


Mavi ve Sarı Haritalarda Ölünce İtem Kaybolur Mu?

albion-online-sarı-ve-mavi-haritalarda-ölmek

Hayır, sarı ve mavi haritalarda bir başka oyuncu tarafından veya moblar tarafından kesilirseniz itemleriniz olduğu gibi kalır.Bir süre baygın kalırsınız ve öldüğünüz yerde tekrar doğarsınız. Ancak itemlerinizin gücü düşer. Şehire gidince itemlerinizi tamir ettirin. Eski haline gelecektir.


Önemli Not: Baygın haldeyken chat kısmına "/suicide" komutunu yazarsanız intihar edersiniz ve tüm eşyanızı kaybedersiniz. Sarı, mavi, kırmızı ve serbest bölge haritaların hepsinde geçerlidir. Yani bu komutu kesinlikle kullanmayın.


Albion Online Mist'de Ölünce İtemler Gidiyor Mu?

albion-online-mist-ölünce-item-gider-mi

Mistlerde normal haritalar gibidir. Eğer bir Mist'e mavi veya sarı haritadan giriş yaptıysanız ölünce itemleriniz kaybolmaz. Sizi Mist'e girdiğiniz haritaya geri ışınlar. Yani Mist'den atılırsınız. 


Ancak bir Mist'e kırmızı haritadan yada black zone haritalarından giriş yaparsanız ölünce itemleriniz kaybolur. Gümüş para kaybetmezsiniz.Mistlerin normal haritalardan bir farkı yoktur. Önemli olan sizin Mist'e girdiğiniz haritanın özelliğidir. 


Albion Online'de Ölünce Ne Olur?

  • Sarı ve mavi haritalarda bir oyuncu veya mob tarafından kesilirseniz, bayılırsınız ve itemleriniz kaybolmaz.
  • Kırmızı ve serbest bölge haritalarda bir oyuncu tarafından kesilirseniz, ölürsünüz ve itemlerinizi kaybedersiniz.
  • Kırmızı ve serbets bölgede bir mob tarafından kesilirseniz, bayılırsınız. Bir süre baygın halde kalır ve tekrar dirilirsiniz. İtemleriniz kaybolmaz.
Kırmızı maplerde baygın halde beklerken, başka bir oyuncu tarafından kafanıza sopayla vurularak kolayca öldürülebilirsiniz ve itemlerinizi kaybedersiniz.

Albion Online' de ölünce ne olur? sorusuna detaylı bir yanıt verdim. Konuyla ilgili sorularınızı ve eklemek istediklerinizi lütfen yorumlarda paylaşalım.

Yorum Gönder

- Üye Olmadan Anonim Yorum Yapabilirsiniz
- Google Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
- Lütfen Yorumlara Link Bırakmayın