Meditasyon Nasıl Yapılmaz? - Solo Bilge

14 Mart 2022

Meditasyon Nasıl Yapılmaz?

Ah şu insan oğlu. Ne garip varlıktır ki oturarak huzura ereceğini zannediyor. Eğer öyle olsaydı felçli insanlar cenneti yaşıyor olurlardı. 

Meditasyon adı altında bilinçsizliklerini ifşa ediyorlar. Meditasyon, oturup '' Ohm '' diyerek yapılmaz. 

Meditasyon, ihtiyaç fazlasınından kurtularak her han huzurda olmaktır. Günün belli saatlerinde bir köşeye çekilip yapılan meditasyon anlık huzur verir. Asıl amacımız sürekli huzurda kalmaktır. 

İhtiyaç fazlası derken sadece eşya olarak değil, ihtiyacın olmayan hiç bir şeyi yapmamaktır. Yüklerinden kurtulduğunda, her an meditasyon yapar hale gelirsin. Kendini tanımaya fırsatın olur ve huzurlu olursun. Sadece ihtiyaçların için mücadele verirsen hayat sana ihtiyacın olanı bahşedecektir. Ardı arkası kesilmeyen isteklerinle birlikte, ne kadar meditasyon yaparsan yap bir halta yaramaz.

Meditasyondaki amaç, zihnimizdeki olumsuz düşüncelerden kurtulmaktır. Zaten oturarak yapılan meditasyon da bunu hedefler. Ancak ihtiyaç dışı isteklerin arkası kesilmediği ve isteklerin yerine gelmediği için sürekli depresyona girersin. Yani, isteklerimizi gözden geçirip, gerçekten neye ihtiyaç duyduğumuza odaklanırsak huzura ereriz. Ve en önemlisi kendimize vakit ayırabiliriz. 

Hayatımızdaki sevgiyi, düşünceyi, yemeyi, gezmeyi, sporu v.b şeyleri sadece ihtiyacın kadar yaparsan meditasyondasındır. Bir söz vardır, haddini aşan zıddını yaşar. 

Bakmak İstersen 👇

Kedimi Nasıl Mutlu Edebilirim?

4 yorum

 1. Kısa ve öz bir anlatım olmuş. Emeğine sağlık 👏👍😊🤚

  YanıtlaSil
 2. Emeğinize sağlık, kısa ve anlaşılır olması çok iyi. :)

  YanıtlaSil
 3. meditasyon, ritüel... insanların bilinçsizlikleri gerçekten de :)

  YanıtlaSil
 4. Araştırmadan, bilgi sahibi olmadan yapılan şeyler. Kısa ve güzel bir yazı olmuş, emeğine sağlık:)))

  YanıtlaSil

- Üye Olmadan Anonim Yorum Yapabilirsiniz
- Google Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
- Lütfen Yorumlara Link Bırakmayın

Bu Blogda Ara


Üst