Herhangi bir yabancı dil bilmeden internetten dolar kazanmak mümkün. Tabiki yabancı dil bilerek daha fazla seçeneğe sahip olabiliriz. Ama bilmiyoruz diye dolar kazanmanın yolları tamamen kapalı değildir.

Aslında neredeyse herkesin bildiği para kazanma yöntemleri ancak potansiyelin ne kadar yüksek olduğundan haberimiz olmayabilir. Biraz sıkı çalışmayla internetten başarılı bir şekilde dolar kazanmaya başlayabilirsiniz. 


İnternetten dolar kazanma, internetten ingilizce bilmeden dolar kazanma yolları, dolar nasıl kazanılır?


Peki Neden Dolar Kazanmalıyız?


Ülkemizin ekonomik durumu ve para birimimizin kur farkı ortada. Oturup ağlamak sızlanmak yerine, krizi fırsata çevirme yollarına bakmalıyız. 


Diyelim ki internetten günlük 20 dolar kazanmayı başladınız. Şu an ki kura göre neredeyse asgari ücret elde etmiş olacaksınız. Bu kazancı günlük 50 dolar bandına çıkarabilirseniz zengin oldunuz demektir.


İşin özeti, Türk Lirası kazanmak için verdiğiniz emeğin aynısını dolar kazanmak için verirseniz zengin olma yolunda yürümeye başlarsınız. Bu nedenle aynı emek farklı kazanç sistemini denemelisiniz. 


Yabancı Dil Bilmeden İnternetten Dolar Kazanma Yöntemleri


Sadece sıkı çalışarak altı ay gibi bir sürede gelir elde etmeniz mümkün. İnternetten dolar kazanmak ne kolay ne de çok zor. Sabır gösterdiğiniz sürece dolar kazanmak kaçınılmaz olacak.


1- Stok Fotoğrafçılığı 


Hiçbir yabancı dil bilmeden dolar kazanacağınız güzel yöntemlerden birisi. Sadece belirli kriterlerde güzel fotoğraflar çekip stok fotoğraf sitelerine yüklemeye başlayın. Ne kadar çok fotoğraf yüklerseniz geliriniz aynı oranda artar.


Stok fotoğraf sitelerinin neredeyse hepsi dolar ile ödeme yapmaktadır. 


Stok fotoğrafçılığı hakkında ayrıntılı rehberime göz atmak için tıkla.


2- E-Kitap Yaz | Yabancı Dile Çevirisini Yaptır


Herhangi bir konuda e-kitap yazabilir ve bunun çevirisini yaptırıp satmaya başlayabilirsiniz. Üstelik pazarlama yapmanıza bile gerek yok. Google play kitap kısmında satışa sunabilirsiniz. Birilerinin dikkatini çekecektir. 


Dolar kazanan bir yabancıya sizin 10 dolarlık kitabınız pahalı gelmeyecektir. O nedenle kim alır bu paralara demeyin.


3- YouTube Kanalı | Sessiz Video


Youtube kullanıcıları neden bu kadar çok deli gibi içerik üretiyor? Çünkü kazanıyorlar. Youtube'de dolar kazanmak için videolarınızı tüm dünyanın anlayacağı dilde yapmalısınız ki gelir düzeyiniz muazzam rakamlara ulaşsın. 


YouTube Kanal Fikirleri


YouTube için ses kullanmadan çekilebilecek videoları ayrıntılı araştırın. Bir konu seçin ve çekimlere başlayın. Ancak şunu unutmayın rakipleriniz yüksek oranda artacak. 


4 - Dropshipping Yaparak Dolar Kazanma


Mutlaka duymuşsunuzdur bu furyayı. Ama sakın gidip saçma sapan eğitimlere(dolandırıcılara) para kaptırmayın. YouTube üzerinden veya bloglar üzerinden ücretsiz içerikleri tüketerek yapmanız mümkün. 


İnternetten dolar kazanmanın en iyi yöntemlerinden birisi dropshipping yapmaktır. Hatta yabancı dil bilmenize dahi gerek yok. Bilmek avantaj sağlar mı evet kesinlikle. Ancak translate kullanarak yapmakta mümkün. İyi bir araştırma yaparak dolar kazanmaya başlayabilirsiniz.


5- Grafik Tasarım Yaparak Dolar Kazan


Normalde ingilizce bilmeniz bu alanda çok fazla iş yapmanızı sağlayabilir. Ancak başka bir yolu stok fotoğraf sitelerine tasarımlarını yüklemeniz olabilir. Stok fotoğraf sitelerinde sadece fotoğraflar satılmıyor. Hatta büyük bir çoğunluğu illüstrasyonlar ve ikonlar satmaktadır. Yine her hangi bir dil bilmeden internetten dolar kazanabilirsiniz.


Son Söz


İnternetten dolar kazanma yöntemleri oldukça fazla. Ben bu yazımda ingilizce bilmeden nasıl dolar kazanabilirsiniz ondan bahsettim. Eğer ingilizce öğrenirseniz neredeyse sınırsız dolar kazanabileceğiniz yollar açılacaktır. 


Ciddi anlamda bu alanlarda kafa yorarsanız dolar kazanmak çok kolay hale gelecektir. Ülkemizde dolar kazanmak zengin olmaya adım atmak demektir. Yabancılar için bir birim dolar hiçbir şeyken burada 19 birime tekabül ediyor. Krizi fırsata çevirme zamanı.


İnternetten ingilizce bilmeden dolar kazanmanın beş gerçek yönteminden bahsettim. Umarım faydalı olmuştur. Eğer sizin de bildiğiniz farklı bir yöntem var ise lütfen yorumlarda paylaşın.


Yorum Gönder

- Üye Olmadan Anonim Yorum Yapabilirsiniz
- Google Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
- Lütfen Yorumlara Link Bırakmayın